Broodje knakwortel; heb je al gehoord over deze nieuwe plantaardige trend? In de supermarkt kun je sous-vide gegaarde knakwortels kopen. De knakwortel is een goed en lekker plantaardig alternatief voor een broodje knakworst. Ga jij de keuken in om zelf een knakwortel te maken? Marineer dan geschilde bospeentjes bijvoorbeeld in een lekkere marinade van olijfolie, gerookte paprikapoeder, fijngehakte knoflook en sinaasappel- of citroenrasp. Doe dit bij voorkeur de dag ervoor zodat de smaken in kunnen trekken. Grill de wortel rondom op een hete barbecue. Leg de gegrilde bospeen op wat coleslaw en serveer met augurkjes, gefruite uitjes en een drizzle pittige rode saus en mosterdmayonaise. Garneer met wat blaadjes rucola.
Truffelbrie maken
Truffelbrie maken Truffelbrie dat wil je eten. Nu! In het truffelseizoen! Maak zelf echte truffelbrie. Begin september waren wij met ons culinair netwerk bij Judith Evenaar in de Truffelgaard in Renkum. Dit is de eerste echte truffelkwekerij in Nederland. Voordat Judith ons haar verhaal vertelde, liet zij ons eerst een heerlijk stukje zelfgemaakte truffelbrie proeven.
Lees meerPatisserie. van Hidde de Brabander
Met de komst van programma’s als ‘The great British bakeoff’ en het Nederlandse ‘Heel Holland bakt!’ lijkt het of heel Nederland aan het bakken geslagen is. De bakboeken rollen als warme broodjes over de toonbank en je kunt geen kooktijdschrift openslaan of er staat wel een bakproductie in. Als fervent bakster en zoetekauw vind ik
Lees meerVinaigrette, sladressing
Foto Henk Brandsen De basis van een goede vinaigrette is 1 el azijn op 3 el olie met een beetje mosterd, suiker, peper & zout naar smaak. De smaakmakers worden eerst toegevoegd aan de azijn en gemengd. Op het laatst wordt de olie erdoor geroerd. De soort azijn is afhankelijk van je voorkeur en het
Lees meer